TE Connectivity, 82Ω 25W Wire Wound Panel Mount Resistor HSA2582RJ ±5%
RS Stock No.: 720-5094Brand: TE ConnectivityManufacturers Part No.: HSA2582RJ
brand-logo
View all in Chassis Mount Resistors
Technical Document
Specifications
Resistance
82Ω
Power Rating
25W
Series
HSA25
Package/Case
Aluminium Housed
Tolerance
±5%
Technology
Wire Wound
Termination Style
Solder Lug
Minimum Temperature Coefficient
-50ppm/°C
Maximum Temperature Coefficient
+50ppm/°C
Click here to find out more
You may be interested in
RS PRO, 82 Ω 25 W Wirewound Chassis Mount Resistor ±5 %
Stock information temporarily unavailable.
P.O.A.
Imported by:
RS Components & Controls (I) Ltd
Distribution hub - B-89, Sector 67, Noida, Gautam Budh Nagar, (Uttar Pradesh), 201 301
P.O.A.
Click here to find out more
You may be interested in
Technical Document
Specifications
Resistance
82Ω
Power Rating
25W
Series
HSA25
Package/Case
Aluminium Housed
Tolerance
±5%
Technology
Wire Wound
Termination Style
Solder Lug
+50ppm/°C