TDK-Lambda, ZWS30B-12/A, 2.5A
RS Stock No.: 126-3501Brand: TDK-LambdaManufacturers Part No.: ZWS30B-12/A
brand-logo
View all in Switching Power Supplies
Technical Document
Specifications
SMPS Output Current
2.5A
Width
26.5mm
Country of Origin
Malaysia
Product details
TDK Lambda ZWS-B Series 10 W to 30 W Switch Mode Power Supplies
The TDK Lambda ZWS-B series is a range of very reliable Single Output Power supplies. These Switch Mode Power supplies are 30% smaller than the previous generation. The ZWS-B series of Single Output Power Supplies have a No Load input Power ˂0.5 W and are suitable for Green Products. Ideal in applications like LED, Industrial, Testing and Broadcasting.
30% Smaller than previous generation
Operating Temperature – 10°C to +70°C
No Load Input Power ˂0.5 W
10 year E-cap lifetime
Simplifies equipment design
Improved system power optimisation
Suitable for Green products
Superior reliability
Switch Mode - TDK-Lambda
Stock information temporarily unavailable.
P.O.A.
TDK-Lambda, ZWS30B-12/A, 2.5A
Imported by:
RS Components & Controls (I) Ltd
Distribution hub - B-89, Sector 67, Noida, Gautam Budh Nagar, (Uttar Pradesh), 201 301
P.O.A.
TDK-Lambda, ZWS30B-12/A, 2.5A
Technical Document
Specifications
SMPS Output Current
2.5A
Width
26.5mm
Country of Origin
Malaysia
Product details
No Load Input Power ˂0.5 W