SICK UM30-212112 Threaded Barrel Proximity Sensor UM30, M30 x 1.5 600 mm 200mA PNP 3V 30 V dc
RS Stock No.: 700-2867Brand: SICKManufacturers Part No.: UM30-212112
Product Type
Proximity Sensor
Length
84mm
Width
3mm
Maximum Supply Voltage
3V
Maximum Detection
600mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
12Hz
Switching Current
200mA
Response Time
64ms
Product Type
Proximity Sensor
Length
84mm
Width
3mm
Maximum Supply Voltage
3V
Maximum Detection
600mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
12Hz
Switching Current
200mA