Panasonic ERJU02 10 kΩ, 0402 Surface Mount Resistor ±1 % 0.1 W - ERJU02F1002X
RS Stock No.: 243-2028PBrand: PanasonicManufacturers Part No.: ERJU02F1002X
brand-logo
View all in Surface Mount Resistors
Technical Document
Specifications
Resistance
10kΩ
Product Type
Surface Mount Resistor
Package/Case
0402
Tolerance
±1 %
Power Rating
0.1W
Temperature Coefficient
±200 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
ERJU02
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Imported by:
RS Components & Controls (I) Ltd
Distribution hub - B-89, Sector 67, Noida, Gautam Budh Nagar, (Uttar Pradesh), 201 301
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Reel
Specifications
Resistance
10kΩ
Product Type
Surface Mount Resistor
Package/Case
0402
Tolerance
±1 %
Power Rating
0.1W
Temperature Coefficient
±200 ppm/°C