Panasonic 2200 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1E222 Radial Lead
Capacitance
2200μF
Height
35mm
Length
35mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Equivalent Series Resistance ESR
22mΩ
Series
FC Radial
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Product details
FC Series 1800μF - 15000μF
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
2200μF
Height
35mm
Length
35mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
22mΩ
Series
FC Radial
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Product details
FC Series 1800μF - 15000μF