Panasonic 68 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1E680P 1000
RS Stock No.: 708-3419Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1E680P
Capacitance
68μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Length
7.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
3μA
Series
FK SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.14%
Product details
FK Series
Product features:
Applications:
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
You may be interested in
Panasonic 68 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder 1000
Stock information temporarily unavailable.
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
68μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Length
7.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
3μA
Series
FK SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.14%
Product details
FK Series
Product features:
Applications:
Approvals
AEC-Q200 qualified