Panasonic 330 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1E331AP F
RS Stock No.: 565-627Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1E331AP
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
F
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
3μA
Series
FK SMD
Product details
FK High Temperature Reflow Series
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Compact size
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Packaging
Tape
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
F
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA