NSK Linear Guide Block NAH35BNZ NH Series, 239000 N Dynamic Load
RS Stock No.: 620-798Brand: NSKManufacturers Part No.: NAH35BNZ
brand-logo
View all in Linear Guide Blocks
Technical Document
Specifications
Brand
NSK
Product Type
Linear Guide Block
Series
NH
Carriage Length
143mm
Carriage Width
70mm
Dynamic Load Rating
239000N
Static Load Rating
410000N
Acceptable Rail Width
35mm
Standards/Approvals
ISO 14728-2, ISO 14728-1
Country of Origin
Japan
Stock information temporarily unavailable.
Imported by:
RS Components & Controls (I) Ltd
Distribution hub - B-89, Sector 67, Noida, Gautam Budh Nagar, (Uttar Pradesh), 201 301
Technical Document
Specifications
Brand
NSK
Product Type
Linear Guide Block
Series
NH
Carriage Length
143mm
Carriage Width
70mm
Dynamic Load Rating
Static Load Rating
Acceptable Rail Width
35mm