RS Stock No.: 263-193Brand: EatonManufacturers Part No.: 7.2WKMH7355
brand-logo
View all in Bottle Fuses
Technical Document
Specifications
Brand
Eaton
Product Type
Bottle Fuse
Current Rating
355A
Voltage
7.2kV
Series
7.2WKMH7355
Length
442mm
Diameter
76mm
Standards/Approvals
DIN Compatible
Country of Origin
Hungary
View all in Bottle Fuses
Stock information temporarily unavailable.
Eaton 355A Bottle Fuse, 7.2kV
Imported by:
RS Components & Controls (I) Ltd
Distribution hub - B-89, Sector 67, Noida, Gautam Budh Nagar, (Uttar Pradesh), 201 301
Eaton 355A Bottle Fuse, 7.2kV
Technical Document
Specifications
Brand
Eaton
Product Type
Bottle Fuse
Current Rating
355A
Voltage
7.2kV
Series
7.2WKMH7355
Length
442mm
Diameter
76mm